Eesti English

Kanuumatk

Korraldame kanuumatku paljudel Eesti jõgedel. Kõige elamusrikkam on matkata kanuuga kevadise suurvee ajal. Selleks ajaks soovitame Soomaad või Emajõe Suursood. Suvisel ajal on võimalus sõita väiksematel ja kiirevoolulisematel jõgedel: Ahja jõel, Võhandu jõel, Koiva jõel ja paljudel teistel.

Pakume soodsaima hinnaga kanuude renti Teie poolt valitud jõel, kas enda või meie poolt planeeritud marsruudil. Lisaks kanuurendile on võimalus tellida ka giid-matkajuhi, toitlustuse ja majutuse teenuseid.

 

2013. aasta toimus kanuumatk Emajõel kevadise suurvee ajal ja selle kohta võib videot näha siit: http://www.youtube.com/watch?v=LSuI_XSQpEQ

 

Meie poolt pakutavad põhimarsuudid on:

 

Ahja jõgi 

1) Matk saab alguse Kiidjärvel ja kulgeb läbi Saesaare veehoidla. Matka teele jäävad maalilised Suur ja Väike Taevaskoda. Matk lõppeb Tartu-Räpina maantee silla juures (teekonna kogupikkus umbes 23 km) kuid soovi korral on võimalik matk lõpetada ka näiteks Ahja alevikus (26,5 km). Matka eeldatav kestvus koos pausidega on 5-6 tundi.

2) Matka algus asub Koorvere silla juures ning läbides Saesaare veehoidla, Suure ning Väikse taevaskoja, lõppeb matk Otteni vesiveski juures. Marstuudi pikkus on umbes 18 kilomeetrit ning selle läbimiseks kulub koos pausidega 4-5 tundi.

 

Võhandu jõgi

1) Matk saab alguse Süvahavva külast ja lõppeb Leevaku hüdroelektrijaama tammi juures (teekonna pikkus umbes 23 km). Teekond kulgeb läbi maalilise Võhandu jõe ürgoru, mis piirneb suures osas liivapaljanditega. Matka eeldatav kestvus koos pausidega on 5-6 tundi.

2) Matk algab Võuküla silla juurest ja lõpeb Räpinas. Antud matka võib korraldada ka kahepäevasena, nii et õhtul alustatakse sõitu ja ööbitakse Toolamaal asuval RMK puhkeplatsil (Umbes 6 km alguspunktist), kust muuhulgas saab alguse ka Võhandu matkarada. Järgmise päeva hommikul jätkub matk Toolamaalt Räpina suunas, kuhu ka olenenevalt sõidutempost lõuna ajal saabutakse. Kuna marsruudile jäävad nii Leevaku hüdroelektrijaama ja Räpina paberivabriku paisud siis tekkinud veehoidlad pakuvad palju võimalusi spinninguga kalapüügiks. Lisaks on kalapüügi kohapealt oluline see, et sõit toimub hommikul ja õhtul mis on teadupärast kõigeparemad ajad kalapüügiks.

Kogu marsruudi pikkuseks on umbes 19 kilomeetrit ja sõiduaeg on 5-6 tundi.

 

Peravalla jõgi

Kuna Peravalla jõe vool on suhteliselt nõrk, siis nende matkade soovituslikuks pikkuseks on tavaliselt 10-15 km. Alguse saavad matkad Ahunapalu küla lähedalt ja kulgevad Kalli järveni ja sealt tagasi. Tee peal on võimalik põigata läbi sellistest järvedest nagu Leego ja Soitsjärv. Peravalla jõe matkad on mõeldud inimestele, kes soovivad sõita kanuuga nii, et samal ajal oleks võimalik keskenduda ümbritsevale loodusele (Emajõe Suursoole). Kuna tegemist on kalarikka jõega, siis on matka käigus võimalik tegeleda ka kalapüügiga. Omamoodi elamus on matk ka linnuhuvilistele, kuna matka jooksul võib kohata väga lähedalt erinevaid kullilisi (merikotkad, konnakotkad ja kaljukotkad).

 

Matk kanuuparvega

Lisaks tavapärasele kanuumatkale saab matkaks kasutada kahest kanuust kokku monteeritud parve. Parvega on  4-6 liikmelise seltskonnaga sõita väga mugav ning kuna tegemist on väga stabiilse sõiduriistaga, siis puudub ka ümberminemisoht. Näidispilti parvest võib näha siin http://www.tartupostimees.ee/?g=8968&art=826658#358504

 

Kanuurendi hinnad algavad 15 EUR inimene/ 1 päev.

 

 

Võtke meiega ühendust info@metsaturism.ee ja koostame koos parima matkaplaani.